Serwis sprzedaż urządzeń grzewczych warszawa

ZADZWOŃ 22 891 13 00 664 404 814
Masz pytania? Odpowiemy!


Każdego roku w Polsce umiera kilkadziesiąt osób z powodu zatrucia czadem, czyli tlenkiem węgla. Także z tego powodu tysiące osób ciężko choruje. Przyczyniają się do tego niesprawne piece, niedrożne instalacje kominowe i brak dostatecznej wentylacji pomieszczeń.
Tlenek węgla nazywany jest „cichym zabójcą”, bowiem nie powoduje żadnych wcześniejszych dolegliwości ostrzegawczych jest bezbarwny, bezwonny, nie posiada smaku. Sygnałem zatrucia czadem jest natomiast nagłe osłabienie organizmu i utrata przytomności. Spowodowane jest to wiązaniem się tlenku węgla z hemoglobiną, co uniemożliwia hemoglobinie przenoszenie tlenu do każdej komórki organizmu. W skutek tego na niedotlenienie narażony jest układ nerwowy i układ sercowo-naczyniowy.
 
Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej oferty detektorów tlenku węgla. Podstawową funkcją detektora czadu jest monitorowanie pomieszczeń, w których może wystąpić emisja do atmosfery tlenku węgla. Przekroczenie dopuszczalnego poziomu tlenku węgla sygnalizowane jest przez detektory czadu zazwyczaj dźwiękowo lub optycznie.
 
Oferujemy Państwu detektory czadu, detektory gazu ziemnego i detektory gazu propan-butan:
 

 
Czujniki czadu nie zabezpieczają przed ulatnianiem się tlenku węgla, ale zwiększają bezpieczeństwo przez jego wcześniejsze wykrycie w powietrzu. Zapobiegniemy powstaniu czadu dbając o właściwy stan techniczny urządzeń grzewczych, przewodów kominowych i wentylacyjnych i ich regularny, okresowy serwis kontrolny.