Serwis sprzedaż urządzeń grzewczych warszawa

ZADZWOŃ 22 891 13 00 664 404 814
Masz pytania? Odpowiemy!
Przegląd urządzeń grzewczych
Wszyscy producenci urządzeń gazowych zalecają przeglądy kotłów gazowych i podgrzewaczy wody przynajmniej raz do roku. Odpowiednio zakonserwowany, wyczyszczony i wyregulowany kocioł gazowy ma mniejsze zużycie paliwa, a jego użytkownicy mogą mieć pewność, że będzie on prawidłowo i bezpiecznie pracować.

Sprawne działanie urządzeń grzewczych, dostateczne ogrzewanie domu i podgrzewanie wody użytkowej sprawia, że domownicy nie myślą o jego stanie technicznym. Jednak nawet nowe urządzenia wymagają okresowych przeglądów technicznych.

Takie przeglądy są wymagane przepisami prawa budowlanego a także przez firmy ubezpieczające budynek, które mogą odmówić wypłaty odszkodowania w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku (wybuchu gazu, pożaru), gdy urządzenie gazowe nie ma ważnego przeglądu.
Coroczny przegląd pozwoli na wczesne wykrycie ewentualnych usterek, co przyczyni się do zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia poważniejszych awarii. Natomiast koszty systematycznej konserwacji podzespołów, są o wiele mniejsze niż wydatki związane z wymianą całego lub części urządzenia.

Przeglądy techniczne wykonywane przez naszych pracowników polegają na kontroli jego stanu. Podczas tych czynności sprawdzane są wszystkie podzespoły zabezpieczające przed nieprawidłowym spalaniem gazu. Sprawdzana jest szczelność układów gazowych i wodnych, a także stan faktyczny palników i wymienników ciepła. Wykonujemy także konserwację wymiennika ciepła i palnika. Jeżeli jest to konieczne wymieniamy filtry, uszczelki i elektrody zapłonowe.