Serwis sprzedaż urządzeń grzewczych warszawa

ZADZWOŃ 22 891 13 00 664 404 814
Masz pytania? Odpowiemy!
Pierwsze uruchomienie urządzeń grzewczych
Montaż urządzeń grzewczych w nowym domu lub wymiana tych urządzeń w trakcie prac remontowych może być wykonywane bardzo dokładnie, zgodnie z projektem oraz z surowymi przepisami bezpieczeństwa. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ nieszczelna lub niesprawna instalacja gazowa, często jest przyczyną wybuchów lub ulatniania się tlenku węgla (czadu). Dlatego wszystkie czynności związane z montażem kotłów i podgrzewaczy wody zasilanych gazem muszą być wykonywane przez osoby posiadające odpowiednią wiedzę, duże doświadczenie i uprawnienia.

Kotły gazowe i piecyki gazowe to urządzenia, które zwykle pracują przez wiele lat. Zakup tego typu urządzeń to znaczny wydatek dla budżetu domowego. Aby być zadowolonym z wieloletniej, bezawaryjnej pracy należy kupić takie urządzenie, które będzie najlepiej ogrzewało całą powierzchnię naszego domu i w dostatecznym stopniu podgrzewało wodę użytkową.

Warunkiem wydajnego i długotrwałego funkcjonowania urządzeń grzewczych jest ich poprawny montaż, który powinien być wykonywany przez autoryzowanych instalatorów lub serwisantów. Producenci urządzeń gazowych często współpracują z firmami instalatorskimi, aby pracownicy tych firm ukończyli odpowiednie szkolenia i aby nabyli uprawnienia do montażu, usługi pierwszego uruchomienia i przeglądów technicznych wszystkich ich produktów. Do przeprowadzenia usług montażowych warto wybrać osoby posiadających autoryzację producenta. W przyszłości unikniemy dzięki temu w licznych, niebezpiecznych awarii.

Warunkiem ważności gwarancji udzielonej przez producenta jest wykonanie czynności pierwszego uruchomienia. Czynność tą powinien wykonać autoryzowany instalator. Uprawniona osoba dokona sprawdzenia poprawności montażu, wykona odpowiednie regulacje urządzenia i jeśli będzie to konieczne dostosuje jego ustawienia do parametrów przewidzianych do danej instalacji gazowej. Pamiętajmy, że instalator może odmówić pierwszego uruchomienia źle zainstalowanego kotła lub podgrzewacza. Natomiast koszty ewentualnych poprawek poniesie klient.

W ramach prowadzonej działalności nasze centrum serwisowe zajmuje się instalacją wszystkich typów urządzeń grzewczych. Nasi pracownicy posiadają długoletnie doświadczenie i niezbędne uprawnienia do wykonywania usług montażu, pierwszego uruchomienia kotłów gazowych, pierwszego uruchomienia podgrzewaczy wody. Swoje usługi wykonujemy zgodnie z wytycznymi producentów i z ogólnymi przepisami bezpieczeństwa. Podczas czynności pierwszego uruchomienia dokonamy ustawienia parametrów pracy kotła tak, aby bezawaryjnie i wydajnie pracował przez wiele następnych lat.